صابر رک» متولد ۵۹ جوان کوشا و کارگردان کاربلد البرزی سعی دارد با همه توانش از تیم هنری خویشتن نیکوترین خروجی را بگیرد. وما نبود امکانات هم نتوانسته این گروه هنری پرعضله را از پا بنشاند و با بیگانه وصف ناپذیری مشغول فعالیت هنری شان هستند. خواسته های معقولی که هنوز هیچگاه کدام از هنرمندان تئاتری البرز به آنها نرسیده اند، ناروایی گزنده ای را بین دست افزار هایش ایجاد می کند. پلاتوی محقر و تلالو کم رمق آن شاهد عینی همه صحبت های این کارگردان و تهیه کننده کرجی است. با او بوسیله گفت وگوی صمیمانه کوتاهی در محل تمریناتش نشستیم که تو ادامه می خوانید. چطور به تئاتر علاقه مند شدید؟

از آنجا که فارغ التحصیل رشته مهندسی الکترودیجیتال (مهندسی صدا) هستم، مدت ها وجود که برای تماشاخانه موسیقی فقره می کردم. سال ها پیش در یک دوره آموزشی آهنگسازی و موسیقی برای تئاتر تو موسسه کارنامه تهران باهم اتحاد کردن کردم و همان عهد وجود که به پیشنهاد دوستانم داخل کلاس های بازیگری و کارگردانی آن کلکسیون بی قراری باهم اتحاد کردن کرده و مهارت های لازم را کسب کردم. چون بوسیله فقره تئاتر آشنا و علاقه مند بودم، طولی نکشید که خویشتن پا به این وادی پرشور گذاشتم و تاکنون مدت ۱۸ سال است که در عرصه هنر تئاتر در مقام بازیگر، کارگردان، تدارک کننده و ساخت موسیقیبرای تئاتر مبتلا بوسیله کارم. از آثار و فعالیت هایتان بگویید؟

ارائه چای شیرین با شکر غصه نخورده» از کارهای موفقی بود که در سال های ۹۵ و ۹۶ در سالن پلاتوی اسماعیل حیاتی مهر راه اندازی کل نزاکت و ارشاد استان البرز به مدت ۲ ماه به روی صحنه بردم و کارگردانی کردم. عرضه خزینه» بی آرامی از آثاری است که کارگردان آن بودم. این کار توانست جوایز هشتمین مهمانی تماشاخانه استانی را در شاخه های سوم نویسندگی و کارگردانی و بازیگری مرد و عیال و همچنین جایزه اختصاص طراحی دکور و مزد برگزیده پوستر و بروشور را از آن خود بطی ء. نمایش آلبرده» با ژانر فکاهی فانتزی از دیگر آثار جالب و متفاوتی است که قرار است از ۱۰ تا ۲۵ مهرماه امسال در تالار تماشاخانه شهر کرج به اجرای یکسره گذاشته شود. گروه هنری خود را چگونه و با چه معیارهایی برگزینی کردید؟

از شیوه آشنایان و دوستان و وقوف رسانی در فضای مجازی توانستم گروهی را تشکیل دهم که حتی اولین تجربه بازیگری تئاتر را داشتند، ولی با تمرینات مستمر توانستند به آماده سازی لازم دست پدیدار کنند. فضای تماشاخانه را در البرز چگونه می بینید؟

فضای تئاتر در استان البرز دوقطبی شده و هنرمندان یک روشنایی و مسئولان و متولیان هنری سوی دیگر قرار دارند و هیچ گاه بوسیله تعامل استوار و هماهنگی کاملی نرسیده اند. فداکار مسئولان امور فرهنگی درون کرج دغدغه هنری ندارد و اولویت برنامه کاری شان تماشاخانه نبوده و نیست و بدین موجب هرگز نتوانستند معضلات جامعه تئاتر البرز را حس کنند. به طور معمول البرز هر سال یک پلیس داخل جشنواره تماشاخانه سپیده دم تا اینکه در مقدر شدن بین المللی داشت که سال گذشته این اساسی را هم از هنرمندان فقره نمایشی استان دریغ کردند.

تالار پلاتوهایی را که اکنون در اختیار داریم شاید از دید امکانات کمی بهتر از گذشته شده باشند، اما هنوز هم کاستی هایی زیبنده توجه دارند. محدود کردن فضای تئاتر و حاضر بودن دسترسی به محوطه نزدیک سالن ها باعث می شود که فضای تئاتر خفه شود. تالار های تئاتر امکانات سخت افزاری و کند افزاری نداشته و اگر هم داشتند، با گذشت زمان از بین رفته اند. داخل صورتی که این امکانات کمترین چیزی است که یک تالار خواه پلاتوی عرضه را مجهز می بطی ء و حق طبیعی ستاره و هنرجو و چه بسا مخاطب تئاتر است. اندک و هبوط های تئاتر البرز را در چه می بینید؟

سالن های تماشاخانه و پلاتوهای در اختیار هنرمندان هنوز آرشیو دکور و لباس ندارند. قبلا اتلیه دکوری داشتیم که سپس از مدت ها آن را هم از ما گرفتند. تالار های ما مسئول متخصص ندارد. تجهیز همگی امکانات متخصص و صوتی و نورپردازی بر عهده خویشتن قسمت قسمت کردن تئاتر است که این کار بوسیله هیچ اسکناس ایمن نیست و اگر کسی را برق بگیرد، هیچکس جوابگو نیست. باید بوسیله آویشن هنر تماشاخانه کرج مجسمه ایثار و مقاومت اعطا کرد که با دست خالی و عاری امکانات و تنها با اعتماد پیاده شدن قابلیت و نبوغ خویشتن سعی تو درخشش آثار هنر نمایشی شهرشان دارند. در مقام کارگردان و آشنای کاربلد تئاتر، خواسته تان از مسئولان امور فرهنگی و هنری شهر کرج چیست؟

التماس من از موسسه بی مو فرهنگ و ارشاد استان این است که با دستگاه هایی همانند شهرداری، راه اندازی تبلیغات اسلامی، حوزه هنری، نغمه و اهنگ و. که دارای امکانات شیرهدار افزاری و نرم افزاری هستند، کنفرانس های مشترک داشته و وارد تعامل شده تا بتوانند از ظرفیت های در وارستگی این دستگاه ها استفاده کنند و آنها را در اختیار هنرمندان بگذارند تا آنها به دستیار ظرفیت های انسانی و فعالیت ها و تولید محتوای خوب، داخل جذب مخاطب پا بر جا خود موفق عمل کنند. حامی مالی می تواند در این زمینه بوسیله شما کمک کند؟

تنخواه گذار زمانی واقف انجام می شود که بهره کافی را از سرمایه گذاری اش ببرد. چون برای تماشاخانه فضای تبلیغاتی، مخاطب کافی و امکانات زیرساختی مناسبی نداریم، سرپرست مالی غبطه و رغبتی به تبلیغات ندارد. این حق یک حامی مالی است که درون قبال سرمایه گذاری بتواند برند و محصول موردنظر خود را معرفی و تبلیغ درنگ که با اندک تبلیغات داخل مستخدم و فضای رمزی حامیان مالی هرگز مجاب نمی شوند که سرمایه خویشتن را داخل کار وارد کنند. تا اینکه اگر بخواهند بخاطر هنر تنخواه گذاری کنند، حامی کنسرت ها می شوند که بیشتر و بهتر دیده می شوند. برای ارائه هایتان بلیت فروشی هم می کنید؟

قبلا درون کرج بیشتر اجراها به صورت رایگان بود، اما اکنون برای بیشتر کارها بلیت می فروشیم. گرچه مبلغ اندکی است و چیزی دست گروه هنری ارائه را نمی گیرد. ارائه هایی که قسمت قسمت کردن من و حتی دوستان درون کرج فقره می کنند از سطح کیفی بالایی برخوردار است، اما به دلیل نبود تبلیغات و اطلاع رسانی، مخاطب درخوری از اجراها رویت نمی بطی ء و این آسیبی است که ناخواسته به بدنه تئاتر استان خورده می شود و موجب می شود که هم هنرمندان و هم هنردوستان تماشای تئاتر را تو کرج بی تفکر شده و برای دیدن تماشاخانه خوب به تهران بروند. بدین صورت است که هنرمندان عرصه تماشاخانه استان البرز به آسانی دیده نمی شوند. یک اجرای خوب نیاز گسترده تری به تبلیغات محیطی و برون سازمانیدارد. آینده هنر تئاتر در استان

صابر واضح: البرز دارای ظرفیت های منحصربه بی تا و ناب هنری خصوصا در دنیای تئاتر است که بدبختانه مدیریت درست و مناسبی تو این بن نمی شود و شرف این نیروهای کارآمد البرزی را نمی دانند. استان البرز بزرگان تئاتری شاخصی چون داود فتحعلی بیگی (استاد ارائه های ایرانی)، لله دامود، مصطفی و محسن کیایی، نوید محمدزاده و. را هدایت کرده که از دهکده خودشان دور شده و داخل جای دیگر به فعالیت هنری شان می پردازند.

توان جدید اینستاگرام برای مقابله با حملات فیشینگ

نتایج بنچمارک ها حاکی از رکوردشکنی پردازنده 3900 9 Ryzen شرکت AMD است

پیروزی زنیت در شب گلزنی آزمون | انقراض اینتر مقابل بارسلونا

تئاتر ,های ,تماشاخانه ,البرز ,هنری ,امکانات ,است که ,را در ,استان البرز ,می شود ,گروه هنری

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزشگاه مجازی سرداران آتش بیماری های اورولوژی نوین موزیک | دانلود همه چی آهنگ مرکز چاپ دیجیتال آرادین (دیجیتال-افست-سازه نمایشگاهی) دانلود کتاب خارجی وبلاگ فروشگاه دستکش کار بهترین شرکت طراحی سایت در تهران کودک من اتوبار باربری جاده ساوه پرند